...

İLETİŞİM

ULUSLARARASI ANKARA MARKA BULUŞMALARI

ANKARA TİCARET ODASI
Söğütözü Mah. 2180 Cad. No:5/A
Söğütözü - Çankaya / ANKARA

CEO EVENT
Next Level Ofis Kule, Kızılırmak Mh. Dumlupınar Bulvarı
Bina No: 3/A Kat:27 No:127
Balgat / Çankaya / Ankara
0 (312) 201 81 00 info@markabulusmalari.com.tr
Alper Afsin ÖZDEMİR

Alper Afsin ÖZDEMİR


Sunum Konusu:
E-Spor: Oyun mu, Spor mu?
Panel Zamanı:
29 Kasım 2019  12:40 - 13:10 Gordion Salon
Biyografi:
Girişimci / Türkiye E-Spor Federasyonu Kurucu Başkanı
E-sporun ülkemizde hak ettiği konuma gelmesi, yeni sporcuların yetiştirilmesi ve espor bilincinin yükseltilmesi çalışmalarında bulunmaktadır.
1985 yılında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde doğdu. Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. İş hayatına aile şirketi Progem’de atılan Özdemir; birçok inşaat, müze ve kültür/sanat projesinin hayata geçirilmesinde aktif rol üstlendi. 2011 Mart ayında Hakan Baş ile beraber Krombera markası ile dijital pazarlama alanına adım attı. Krombera, Wired UK Hottest Startups of Europe listesinde tek ajans olma başarısını ve TOBB tarafından üst üste 2 kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasına girme başarısını gösterdi. 2013 yılında Krombera’ya bir kardeş ajans daha hayata geçirdi. Anibera Animasyon Ajansı ile Türkiye’nin ilk animasyon sinema filmi ‘Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu’nun yapımcısı oldu. Anibera, birçok farklı yerli markası ile Türkiye’nin öncü animasyon stüdyolarından biri olarak yoluna devam ediyor.
E-spor’un hem dünyadaki hem de Türkiye’deki gelişimini yakından takip eden Alper Afşin Özdemir; dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün daha büyük bir pazar haline gelen esporun ülkemizde hak ettiği konuma gelmesi, yeni sporcuların yetiştirilmesi ve espor bilincinin yükseltilmesi çalışmalarında bulunmaktadır. Özdemir 2018 yılında resmi olarak kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu’nun da Kurucu Başkanı olarak görev yapmaktadır.