...

İLETİŞİM

ULUSLARARASI ANKARA MARKA BULUŞMALARI

ANKARA TİCARET ODASI
Söğütözü Mah. 2180 Cad. No:5/A
Söğütözü - Çankaya / ANKARA

CEO EVENT
Next Level Ofis Kule, Kızılırmak Mh. Dumlupınar Bulvarı
Bina No: 3/A Kat:27 No:127
Balgat / Çankaya / Ankara
0 (312) 201 81 00 info@markabulusmalari.com.tr
Bülent FİDAN

Bülent FİDAN


Sunum Konusu:
Bir devrim yaşıyoruz. Farkında mıyız?
Panel Zamanı:
28 Kasım 2019  13:30 - 14:15 Angora-B Salon
Biyografi:
BrandMap Yayın Yönetmeni / Marka ve Trend Uzmanı / Brand Suite İstanbul Danışmanı / Marka Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı
Avrupa Mizah Akademisi’nin “Tüm dünyada 20. yüzyılın en başarılı 100 grafik mizahçısı” arasına seçildi.
1991’de reklam tasarımcısı olarak başladığı iş hayatında reklamcılıkla paralel yayın yönetmenliği, eğitmenlik, illüstratörlük yapmaya devam etti. Üniversitede uzun yıllar reklamcılık ve marka konularında ders verdi.  2005 yılında, illüstrasyonları ve karikatürleri ile Avrupa Mizah Akademisi’nin “Tüm dünyada 20. yüzyılın en başarılı 100 grafik mizahçısı” arasına seçildi. 40’tan fazla kişisel sergi açtı. Sivil toplum çalışmaları ile pek çok dernek ve vakıfta yöneticilik yaptı.  Türkiye Hayvan Hakları Platformunu kurarak “Hayvan Hakları Yasası”nın çıkarılmasına destek oldu. İstabul Valiliği’nin yönettiği İstanbul’un depreme hazırlanması projesinin iletişim planını yönetti.  2000 yılından itibaren marka ve trend analizi alanına geçiş yaptı. Marka Konseyi’nin adımlarını attı ve kurucu üye oldu. 2019 yılında da Başkanlığa getirildi. 
Halen Brand Suite İstanbul’da tasarımcı, marka ve trend danışmanı, BrandMap Dergisinde genel yayın yönetmeni ve Altınbaş Üniversitesi’nde Marka Yöneticiliği Yüksek Lisans Programının Yöneticisi olarak çalışmalarına devam ediyor. İllüstrasyon ve karikatür ödülleri yanı sıra sektörel olarak Kristal Elma, Effie, RYD Beyin Fırtınası, DP Ödülleri, A Design gibi yerli ve yabancı pek çok yarışmada ödül aldı. Yayınlanmış yedi kitabı bulunuyor.