...

İLETİŞİM

ULUSLARARASI ANKARA MARKA BULUŞMALARI

ANKARA TİCARET ODASI
Söğütözü Mah. 2180 Cad. No:5/A
Söğütözü - Çankaya / ANKARA

CEO EVENT
Next Level Ofis Kule, Kızılırmak Mh. Dumlupınar Bulvarı
Bina No: 3/A Kat:27 No:127
Balgat / Çankaya / Ankara
0 (312) 201 81 00 info@markabulusmalari.com.tr
Doç. Dr. Esra İlkay İŞLER

Doç. Dr. Esra İlkay İŞLER


Sunum Konusu:
Dijital İletişimciler Görsel Hikaye Anlatmanın Gücünü Nasıl Kullanır?
Panel Zamanı:
30 Kasım 2019  10:00 - 10:30 Myra Salon
Biyografi:
Sakarya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden yüksek lisans ve doktora eğitimini aldı. Aynı fakültede araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2007 yılında “Demokrat Parti’nin Halkla İlişkiler Stratejileri Üzerine Tarihsel Bir İnceleme (1946-1960)” isimli teziyle doktor ünvanına hak kazandı. 2007 yılından bu yana Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde Yrd. Doçent Dr. Olarak çalıştı. Üniversitenin sosyal bilimler bölümlerinin Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi adında yeniden yapılandırılması ile halihazırda bu üniversitede 2016’dan bu yana doçent öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Türk Sosyal Bilimler Derneği Üyesidir 2014-2018 yılları arasında yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. Halen denetleme kurulu üyesi olarak TSBD’de görev yapmaktadır. Ankara Barosu Avukatlık ve Bilim Akademisi Bilim ve Danışma Kurulu üyesidir. İletişim Tarihi ve kuramları, Halkla İlişkiler ve eğitimi, iletişim çalışmaları, sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri alanlarında ulusal ve uluslararası bildirileri, yayınlanmış makale ve kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır.
Keloğlu İşler’in Eserleri:
Halkla İlişkiler, Mitler ve Gerçekler (Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Kırkıncı Yıl Kitaplığı, 2007).
Cumhuriyet Dönemi İletişim Politikaları Kurumlar Politikalar, Ed: Nazife Güngör, içinde: “Ulusal Bilincin İnşası Sürecinde Halkla İlişkiler” (Phonix Yayınevi: Ankara, 2011).
Algı İllüzyon Gerçeklik, Ed. Esra İlkay Keloğlu İşler, içinde: “Türkiye’nin Demokratikleşme Sürecinde ABD Manipülasyonu: DP ve Halk Tarafından Kurulmuş Bir Hükümet Kitapçığı” ve “Kültürel Ekme Kuramı Bağlamında Türkiye Üretimi Çizgi Filmler Ve Çocuk Bilincinin İnşası” (İmge Yayınevi: Ankara, 2016).
Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Demokratik Kesitler ed: Malkoç, Emin Alp Odabaşı, Arda içinde: “Türkiye’nin Demokrasi Açlığı: 1946 Ve 1950 Seçimlerinde DP’yi İktidara Getiren Duygusal Rüzgâr” (Derlem Yayınevi:İstanbul, 2016).
Halkla İlişkilerde Teori ve Yaklaşımlar, ed: Umut Tuncer, içinde:”Politik Spin: Şeytanın Avukatlığı ve Kuramsal Kökenleri” M. Keskin ile. Literatürk: 2019).