...

İLETİŞİM

ULUSLARARASI ANKARA MARKA BULUŞMALARI

ANKARA TİCARET ODASI
Söğütözü Mah. 2180 Cad. No:5/A
Söğütözü - Çankaya / ANKARA

CEO EVENT
Next Level Ofis Kule, Kızılırmak Mh. Dumlupınar Bulvarı
Bina No: 3/A Kat:27 No:127
Balgat / Çankaya / Ankara
0 (312) 201 81 00 info@markabulusmalari.com.tr
Nejla GÜVENÇ

Nejla GÜVENÇ


Sunum Konusu:
Sürdürülebilir Moda        
Panel Zamanı:
29 Kasım 2019  15:15 - 15:45 Angora-C Salon
Biyografi:
Nejla Güvenç uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen markaların tasarım ekiplerinde yer aldı. 2002 yılında kendi markası nej‘i yarattı. Organik kumaşlar kullanarak hazırladığı ve ekolojik hareket olarak değerlendirdiği koleksiyonlar, dünyada sürdürülebilir bir yaşam için; üretilirken de kullanılırken de yok edilirken de çevre dostu… Türkiye’de ORGANİK koleksiyon hazırlayan tek tasarımcıdır.  İTKİB’in desteklediği tasarımcı, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY® tarafından yetkilendirilmiş tasarım danışmanı olma hakkı kazandı. Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği (YEKON) Asbaşkanı, TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kreatif Endüstriler Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi, olan Nejla
Güvenç; Garanti Bankası’nın, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği'nin (KAGİDER) iş birliğiyle düzenlenen “Türkiye’nin Kadın Girişimci” yarışması 2011’de “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci” dalında ikinci oldu.  2011 yılında Goldman Sachs tarafından desteklenen, Harvard University ve The Wharton School of The University of Pennsylvania tarafından yürütülen “10.000 Kadın Girişimci” projesinde, rol model olarak seçilen tek Türk kadın girişimci oldu. 2014’ de Nejla Güvenç girişimcilik hikâyesi ile Wharton School of The University of Pennsylvania Joseph H. Lauder Institute’da girişimcilik dersinde okutulan “Yükselen ve Gelişmekte Olan Ekonomilerde İlham Veren Hikâyeleri olan Kadın Girişimciler” kitabında başarı hikayesi yayınlanan 24 kadın arasına girme başarısını gösterdi. Orijinal adı “Women Entrepreneurs Inspiring Stories From Emerging Economies And Developing Countries” olan ve The Wharton School of The University of Pennsylvania’da Joseph H. Lauder Institute’da uluslararası yönetim programı kapsamında “Girişimcilik Dersi’nde“ casebook” olarak okutulan kitap, girişimci olmak isteyen öğrencilere rehberlik ediyor, ilham veriyor. Birleşmiş Kültür organizasyonun düzenlediği Hope Couture projesinde farklı ülkelerden seçilen dört tasarımcıdan birisi olan Nejla Güvenç; barış, kültür ve moda elçisi olarak Türkiye'yi temsil etmiştir. 2013'de Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen Unesco'nun desteklediği Dünya Kültür Expo'da Nejla Güvenç ülkemizi temsil etmiştir.
Nejla Güvenç; Coterie New York, Who’s Next Paris, Berlin Premium, Tokyo, I.F.F, CPM, Moscow Rusya, Weaready Tokyo, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Presented by American Exspress, Kuveyt Hala Expo’da koleksiyonlarını sergilemiştir. Yurt içi ve yurtdışında dünyaca ünlü pek çok markaya marka, tasarım ve üretim danışmanlığı desteği vermektedir. NEJ markası uluslararası platformda seçkin butiklerde yer almaktadır, Amerika, Fransa, Almanya, İtalya, İsviçre, Portekiz, İngiltere, İspanya, Belçika, Moskova Rusya, İsrail, Bahreyn, Kuveyt, Lübnan, Kahire, Osaka, Doha, Kaliforniya Amerika, Quebec Kanada, Seul Kore.